Põlva maakonna lahtised MV 14.10.2012
TEADE 14.10.2012 Piigandi (Rajameister (Rene Post))
1001
7250m 18KP Rada1
   Nimi                                       1.35\939m  2.58\592m  3.55\580m  4.56\302m 5.40\1087m  6.44\209m  7.49\232m  8.50\140m  9.41\549m 10.39\285m 11.38\138m 12.51\485m 13.53\235m 14.31\351m 15.33\221m 16.52\218m 17.34\156m 18.97\451m  F.\78m
 1.Mihkel Järveoja                 01:02.36   7:03( 1)  12:57( 1)  18:26( 1)  21:59( 1)  30:47( 1)  33:02( 1)  34:32( 1)  36:16( 1)  41:15( 1)  44:08( 1)  45:23( 1)  48:48( 1)  50:18( 1)  54:22( 1)  56:18( 1)  57:43( 1)  58:57( 1)  62:17( 1)  62:36( 1) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      M21/3      7:03[ 1]   5:54[ 2]   5:29[ 1]   3:33[ 1]   8:48[ 1]   2:15[ 1]   1:30[ 1]   1:44[ 1]   4:59[ 1]   2:53[ 1]   1:15[ 1]   3:25[ 1]   1:30[ 1]   4:04[ 1]   1:56[ 1]   1:25[ 1]   1:14[ 1]   3:20[ 1]   0:19[ 2] 
 2.Ilmar Udam                      01:15.44   7:40( 3)  13:25( 2)  19:54( 2)  24:40( 2)  35:06( 2)  38:01( 2)  40:26( 2)  42:24( 2)  49:05( 2)  52:47( 2)  54:48( 2)  59:08( 2)  60:56( 2)  65:26( 2)  67:36( 2)  70:14( 2)  71:55( 2)  75:25( 2)  75:44( 2) 
   JOKA Udam,JOKA,EST              M21/1      7:40[ 3]   5:45[ 1]   6:29[ 3]   4:46[ 4]  10:26[ 3]   2:55[ 3]   2:25[ 4]   1:58[ 2]   6:41[ 3]   3:42[ 3]   2:01[ 4]   4:20[ 3]   1:48[ 3]   4:30[ 2]   2:10[ 2]   2:38[ 4]   1:41[ 2]   3:30[ 2]   0:19[ 2] 
 3.Marten Vunukainen               01:18.58   7:27( 2)  20:07( 3)  26:03( 3)  29:36( 3)  39:50( 3)  42:42( 3)  44:40( 3)  46:44( 3)  53:23( 3)  57:01( 3)  58:44( 3)  62:27( 3)  64:14( 3)  69:10( 3)  71:26( 3)  73:09( 3)  75:11( 3)  78:42( 3)  78:58( 3) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      M21/1      7:27[ 2]  12:40[ 4]   5:56[ 2]   3:33[ 1]  10:14[ 2]   2:52[ 2]   1:58[ 2]   2:04[ 3]   6:39[ 2]   3:38[ 2]   1:43[ 2]   3:43[ 2]   1:47[ 2]   4:56[ 3]   2:16[ 3]   1:43[ 2]   2:02[ 3]   3:31[ 3]   0:16[ 1] 
 4.Urmo Kiviselg                   02:03.10  19:03( 4)  26:06( 4)  33:41( 4)  37:59( 4)  51:12( 4)  54:36( 4)  56:47( 4)  60:59( 4)  80:53( 4)  92:22( 4)  94:12( 4)  98:55( 4) 101:10( 4) 110:22( 4) 114:41( 4) 117:01( 4) 119:08( 4) 122:46( 4) 123:10( 4) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      M21/2     19:03[ 4]   7:03[ 3]   7:35[ 4]   4:18[ 3]  13:13[ 4]   3:24[ 4]   2:11[ 3]   4:12[ 4]  19:54[ 4]  11:29[ 4]   1:50[ 3]   4:43[ 4]   2:15[ 4]   9:12[ 4]   4:19[ 4]   2:20[ 3]   2:07[ 4]   3:38[ 4]   0:24[ 4] 
1002
2250m 6KP Rada2
   Nimi                                       1.57\677m  2.42\404m  3.59\312m  4.53\338m  5.61\335m  6.97\109m  F.\78m
 1.Oliver Kütt                     00:17.20   4:49( 1)   8:22( 1)  10:42( 1)  12:35( 1)  16:16( 1)  17:04( 1)  17:20( 1) 
   Ilves I,Ilves,EST               M14/12/2   4:49[ 1]   3:33[ 1]   2:20[ 1]   1:53[ 1]   3:41[21]   0:48[ 3]   0:16[ 3] 
 2.Villu Serv                      00:19.02   5:21( 2)   9:27( 2)  12:19( 2)  14:35( 2)  17:46( 2)  18:46( 2)  19:02( 2) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M14/12/2   5:21[ 2]   4:06[ 3]   2:52[ 3]   2:16[ 7]   3:11[ 7]   1:00[19]   0:16[ 3] 
 3.Siim Helmoja                    00:21.29   6:56( 6)  13:04( 3)  15:40( 3)  17:52( 3)  20:30( 3)  21:13( 3)  21:29( 3) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M14/12/3   6:56[ 6]   6:08[ 4]   2:36[ 2]   2:12[ 6]   2:38[ 1]   0:43[ 1]   0:16[ 3] 
 4.Kaarel Hendrik Zernant          00:23.59   6:20( 3)  14:33( 5)  17:31( 4)  19:30( 4)  22:45( 4)  23:42( 5)  23:59( 4) 
   Ilves I,Ilves,EST               M14/12/3   6:20[ 3]   8:13[ 7]   2:58[ 5]   1:59[ 2]   3:15[11]   0:57[14]   0:17[10] 
 5.Karel-Sander Kljuzin            00:24.00   7:23( 8)  14:23( 4)  17:47( 5)  19:55( 5)  22:52( 5)  23:41( 4)  24:00( 5) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         M14/12/3   7:23[ 8]   7:00[ 5]   3:24[ 7]   2:08[ 4]   2:57[ 3]   0:49[ 6]   0:19[15] 
 6.Andres Rõõm                     00:28.08  11:01(17)  18:26( 7)  21:34( 6)  23:45( 6)  27:04( 6)  27:54( 6)  28:08( 6) 
   Ilves I,Ilves,EST               M14/12/1  11:01[17]   7:25[ 6]   3:08[ 6]   2:11[ 5]   3:19[15]   0:50[ 7]   0:14[ 1] 
 7.Lauri Pähn                      00:30.05  16:36(25)  20:33( 8)  23:26( 7)  25:25( 7)  28:58( 7)  29:48( 7)  30:05( 7) 
   OK Võru I,Võru,EST              M14/12/3  16:36[25]   3:57[ 2]   2:53[ 4]   1:59[ 2]   3:33[20]   0:50[ 7]   0:17[10] 
 8.Erik Bleive                     00:33.47  11:07(19)  22:40(11)  26:51(10)  29:28(12)  32:38( 9)  33:31( 8)  33:47( 8) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M14/12/1  11:07[19]  11:33[17]   4:11[19]   2:37[12]   3:10[ 5]   0:53[11]   0:16[ 3] 
 9.Dainis Männiste                 00:33.51   8:03(10)  22:54(13)  26:33( 9)  29:26(10)  32:36( 8)  33:33( 9)  33:51( 9) 
   OK Põlva Kobras III,Kobras,EST  M14/12/2   8:03[10]  14:51[18]   3:39[14]   2:53[20]   3:10[ 5]   0:57[14]   0:18[14] 
10.Esko Vanahunt                   00:34.06  11:09(20)  22:35(10)  26:59(12)  29:27(11)  32:44(11)  33:38(10)  34:06(10) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   M14/12/1  11:09[20]  11:26[14]   4:24[23]   2:28[10]   3:17[13]   0:54[12]   0:28[28] 
11.Mihkel Parts                    00:34.07  11:03(18)  22:31( 9)  26:56(11)  29:23( 9)  32:41(10)  33:51(11)  34:07(11) 
   OK Võru I,Võru,EST              M14/12/1  11:03[18]  11:28[15]   4:25[24]   2:27[ 9]   3:18[14]   1:10[25]   0:16[ 3] 
12.Antti Sikk                      00:34.16  11:55(21)  22:40(11)  26:10( 8)  28:56( 8)  32:59(12)  33:57(12)  34:16(12) 
   OK Võru II,Võru,EST             M14/12/3  11:55[21]  10:45[11]   3:30[ 8]   2:46[15]   4:03[22]   0:58[16]   0:19[15] 
13.Hando Allmann                   00:35.19   7:33( 9)  24:34(17)  28:06(13)  30:53(14)  34:07(14)  34:59(13)  35:19(13) 
   OK Võru I,Võru,EST              M14/12/2   7:33[ 9]  17:01[19]   3:32[10]   2:47[16]   3:14[10]   0:52[ 9]   0:20[21] 
14.Laura-Liis Kütt                 00:35.20   6:57( 7)  17:11( 6)  28:22(16)  31:11(16)  33:57(13)  35:03(14)  35:20(14) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N14/12/2   6:57[ 7]  10:14[10]  11:11[32]   2:49[19]   2:46[ 2]   1:06[24]   0:17[10] 
15.Sander Tomson                   00:35.35  14:52(23)  24:03(14)  28:17(15)  31:04(15)  34:34(16)  35:20(16)  35:35(15) 
   OK Põlva Kobras III,Kobras,EST  M14/12/1  14:52[23]   9:11[ 8]   4:14[20]   2:47[16]   3:30[18]   0:46[ 2]   0:15[ 2] 
16.Martin Sults                    00:35.39   6:28( 4)  24:19(15)  28:12(14)  30:48(13)  34:20(15)  35:19(15)  35:39(16) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   M14/12/2   6:28[ 4]  17:51[21]   3:53[17]   2:36[11]   3:32[19]   0:59[17]   0:20[21] 
17.Sigrit Säga                     00:40.52  14:34(22)  24:23(16)  29:13(17)  33:40(17)  39:29(18)  40:33(17)  40:52(17) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N14/12/3  14:34[22]   9:49[ 9]   4:50[25]   4:27[29]   5:49[28]   1:04[22]   0:19[15] 
18.Kevin Jaaska                    00:40.56  18:52(26)  30:04(19)  33:35(18)  36:20(18)  39:20(17)  40:40(18)  40:56(18) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   M14/12/3  18:52[26]  11:12[12]   3:31[ 9]   2:45[14]   3:00[ 4]   1:20[29]   0:16[ 3] 
19.Kristo Sirk                     00:41.14  19:08(27)  30:28(20)  34:00(19)  36:37(19)  39:57(19)  40:58(19)  41:14(19) 
   OK Põlva Kobras III,Kobras,EST  M14/12/3  19:08[27]  11:20[13]   3:32[10]   2:37[12]   3:20[16]   1:01[20]   0:16[ 3] 
20.Karmo-Kris Reintamm             00:43.17   8:40(11)  28:41(18)  34:47(20)  38:48(20)  42:01(20)  42:56(20)  43:17(20) 
   OK Võru II,Võru,EST             M14/12/2   8:40[11]  20:01[24]   6:06[27]   4:01[28]   3:13[ 9]   0:55[13]   0:21[24] 
21.Kelli Nurm                      00:45.58   6:51( 5)  34:58(21)  39:15(21)  41:39(21)  44:51(21)  45:39(21)  45:58(21) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N14/12/3   6:51[ 5]  28:07[25]   4:17[21]   2:24[ 8]   3:12[ 8]   0:48[ 3]   0:19[15] 
22.Johanna Laanoja                 00:52.09   9:17(13)  39:27(23)  43:17(22)  46:33(23)  50:51(22)  51:52(23)  52:09(22) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N14/12/1   9:17[13]  30:10[28]   3:50[16]   3:16[24]   4:18[23]   1:01[20]   0:17[10] 
23.Mattias Maidla                  00:52.12   9:22(14)  39:36(26)  43:25(24)  46:32(22)  51:02(24)  51:50(22)  52:12(23) 
   Põlva Spordikool,,EST           M14/12/1   9:22[14]  30:14[29]   3:49[15]   3:07[22]   4:30[26]   0:48[ 3]   0:22[25] 
24.Margo Kapten                    00:52.19   9:28(15)  39:29(24)  43:31(25)  46:37(25)  51:05(25)  51:57(24)  52:19(24) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         M14/12/1   9:28[15]  30:01[27]   4:02[18]   3:06[21]   4:28[25]   0:52[ 9]   0:22[25] 
25.Lorely Kõrvel                   00:52.23   9:15(12)  39:43(27)  43:21(23)  46:34(24)  51:00(23)  52:04(25)  52:23(25) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N14/12/1   9:15[12]  30:28[30]   3:38[13]   3:13[23]   4:26[24]   1:04[22]   0:19[15] 
26.Kristiin Kalle                  00:54.15   9:34(16)  39:30(25)  43:47(26)  48:17(27)  52:51(26)  53:50(26)  54:15(26) 
   Põlva Spordikool,,EST           N14/12/1   9:34[16]  29:56[26]   4:17[21]   4:30[30]   4:34[27]   0:59[17]   0:25[27] 
27.Evely Ostrov                    00:58.50  25:47(28)  37:18(22)  44:00(27)  47:46(26)  56:30(27)  58:22(27)  58:50(27) 
   Põlva Spordikool,,EST           N14/12/3  25:47[28]  11:31[16]   6:42[30]   3:46[25]   8:44[30]   1:52[30]   0:28[28] 
28.Georg Karu                      01:02.57  28:01(30)  47:55(28)  54:14(29)  58:09(29)  61:24(28)  62:38(28)  62:57(28) 
   Põlva Spordikool,,EST           M14/12/2  28:01[30]  19:54[22]   6:19[29]   3:55[27]   3:15[11]   1:14[26]   0:19[15] 
29.Joosep Rohtla                   01:03.03  27:57(29)  47:55(28)  54:09(28)  58:00(28)  61:26(29)  62:43(29)  63:03(29) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         M14/12/2  27:57[29]  19:58[23]   6:14[28]   3:51[26]   3:26[17]   1:17[27]   0:20[21] 
30.Agnes Säga                      01:16.04  15:29(24)  50:32(30)  58:44(30)  64:29(30)  73:31(30)  75:35(30)  76:04(30) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N14/12/2  15:29[24]  35:03[32]   8:12[31]   5:45[32]   9:02[31]   2:04[31]   0:29[30] 
31.Anete Saar                      01:29.59  37:20(31)  70:34(32)  76:13(32)  81:14(32)  88:12(31)  89:29(31)  89:59(31) 
   Põlva Spordikool,,EST           N14/12/2  37:20[31]  33:14[31]   5:39[26]   5:01[31]   6:58[29]   1:17[27]   0:30[31] 
   Markus Mürk                     Vale KP   41:41(32)  58:46(31)  62:22(31)  65:09(31) 
   OK Võru II,Võru,EST             M14/12/1  41:41[32]  17:05[20]   3:36[12]   2:47[16] 
   Ralf Hõim                       Ei start 
   Põlva Spordikool,,EST           M14/12/3 
1003
4100m 11KP Rada3
   Nimi                                       1.37\906m  2.39\249m  3.40\139m  4.46\359m  5.42\410m  6.41\218m  7.51\365m  8.53\235m  9.32\396m 10.34\292m 11.97\451m  F.\78m
 1.Reet Johanson                   00:44.51   8:50( 1)  11:46( 1)  14:17( 2)  18:13( 1)  22:14( 2)  24:32( 2)  27:54( 1)  30:04( 1)  35:33( 1)  39:11( 1)  44:34( 1)  44:51( 1) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N40/3      8:50[ 1]   2:56[ 1]   2:31[ 2]   3:56[ 1]   4:01[ 2]   2:18[ 1]   3:22[ 1]   2:10[ 5]   5:29[ 1]   3:38[ 1]   5:23[ 7]   0:17[ 1] 
 2.Kristel Sibul                   00:46.00   9:22( 2)  12:24( 2)  13:48( 1)  18:25( 2)  22:07( 1)  24:29( 1)  28:38( 2)  30:26( 2)  37:40( 2)  42:13( 2)  45:42( 2)  46:00( 2) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N18/16/3   9:22[ 2]   3:02[ 2]   1:24[ 1]   4:37[ 2]   3:42[ 1]   2:22[ 2]   4:09[ 6]   1:48[ 1]   7:14[ 9]   4:33[ 7]   3:29[ 1]   0:18[ 2] 
 3.Getter Matto                    01:03.06  10:52( 4)  14:12( 4)  21:09( 5)  27:42( 3)  37:27( 4)  41:28( 3)  46:07( 3)  48:11( 3)  54:27( 3)  58:36( 3)  62:46( 3)  63:06( 3) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N18/16/1  10:52[ 4]   3:20[ 4]   6:57[ 7]   6:33[ 6]   9:45[11]   4:01[ 6]   4:39[10]   2:04[ 3]   6:16[ 4]   4:09[ 4]   4:10[ 2]   0:20[ 5] 
 4.Saima Värton                    01:04.35  10:43( 3)  14:10( 3)  20:56( 3)  34:53( 5)  39:39( 6)  43:02( 4)  46:46( 4)  49:02( 4)  55:48( 4)  59:40( 4)  64:11( 4)  64:35( 4) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N40/1     10:43[ 3]   3:27[ 5]   6:46[ 6]  13:57[10]   4:46[ 4]   3:23[ 3]   3:44[ 3]   2:16[ 8]   6:46[ 7]   3:52[ 3]   4:31[ 4]   0:24[ 8] 
 5.Laura Tillo                     01:04.50  11:00( 5)  14:15( 5)  20:59( 4)  34:56( 6)  39:38( 5)  43:05( 5)  46:50( 5)  49:05( 5)  55:51( 5)  59:41( 5)  64:26( 5)  64:50( 5) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         N18/16/1  11:00[ 5]   3:15[ 3]   6:44[ 5]  13:57[10]   4:42[ 3]   3:27[ 4]   3:45[ 4]   2:15[ 7]   6:46[ 7]   3:50[ 2]   4:45[ 6]   0:24[ 8] 
 6.Liobov Gerasimova               01:08.33  17:10(10)  20:44( 8)  24:33( 6)  30:37( 4)  36:10( 3)  43:34( 6)  47:17( 6)  49:55( 6)  58:15( 6)  62:38( 6)  68:09( 6)  68:33( 6) 
   SKO Rus,SKO Rus,RUS             N40/1     17:10[10]   3:34[ 6]   3:49[ 4]   6:04[ 4]   5:33[ 8]   7:24[12]   3:43[ 2]   2:38[ 9]   8:20[10]   4:23[ 5]   5:31[ 8]   0:24[ 8] 
 7.Emily Raudkepp                  01:11.12  12:10( 6)  16:45( 6)  28:23( 7)  35:21( 7)  40:51( 7)  47:09( 7)  51:25( 7)  53:36( 7)  59:47( 7)  65:16( 7)  70:54( 7)  71:12( 7) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         N18/16/2  12:10[ 6]   4:35[ 8]  11:38[11]   6:58[ 7]   5:30[ 6]   6:18[10]   4:16[ 8]   2:11[ 6]   6:11[ 3]   5:29[ 9]   5:38[ 9]   0:18[ 2] 
 8.Reet Rosenberg                  01:11.44  12:32( 7)  21:05( 9)  29:29( 9)  35:38( 8)  41:04( 8)  47:28( 8)  51:42( 8)  53:46( 8)  60:06( 8)  65:38( 8)  71:24( 8)  71:44( 8) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N40/2     12:32[ 7]   8:33[10]   8:24[ 8]   6:09[ 5]   5:26[ 5]   6:24[11]   4:14[ 7]   2:04[ 3]   6:20[ 5]   5:32[10]   5:46[10]   0:20[ 5] 
 9.Sirli Aia                       01:13.16  14:00( 9)  18:31( 7)  30:10(10)  37:09( 9)  42:39( 9)  48:49( 9)  53:16( 9)  55:18( 9)  61:45( 9)  67:04( 9)  72:55( 9)  73:16( 9) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N18/16/2  14:00[ 9]   4:31[ 7]  11:39[12]   6:59[ 8]   5:30[ 6]   6:10[ 9]   4:27[ 9]   2:02[ 2]   6:27[ 6]   5:19[ 8]   5:51[11]   0:21[ 7] 
10.Liis Toomas                     01:18.07  12:53( 8)  25:01(11)  28:27( 8)  42:42(10)  48:46(10)  52:51(10)  56:49(10)  60:41(10)  66:51(10)  73:07(10)  77:48(10)  78:07(10) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         N18/16/3  12:53[ 8]  12:08[12]   3:26[ 3]  14:15[12]   6:04[ 9]   4:05[ 7]   3:58[ 5]   3:52[10]   6:10[ 2]   6:16[11]   4:41[ 5]   0:19[ 4] 
11.Ludmila Miasnikova              01:38.58  19:01(11)  24:55(10)  36:22(11)  45:01(11)  55:16(11)  60:30(11)  68:13(11)  72:59(11)  83:17(11)  90:55(11)  98:28(11)  98:58(11) 
   SKO Rus,SKO Rus,RUS             N40/3     19:01[11]   5:54[ 9]  11:27[10]   8:39[ 9]  10:15[12]   5:14[ 8]   7:43[11]   4:46[11]  10:18[11]   7:38[12]   7:33[12]   0:30[12] 
12.Alina Kazanceva                 01:53.24  42:32(12)  52:55(12)  62:04(12)  67:38(12)  73:53(12)  77:27(12)  88:05(12)  93:25(12) 104:15(12) 108:42(12) 113:00(12) 113:24(12) 
   SKO Rus,SKO Rus,RUS             N40/2     42:32[12]  10:23[11]   9:09[ 9]   5:34[ 3]   6:15[10]   3:34[ 5]  10:38[12]   5:20[12]  10:50[12]   4:27[ 6]   4:18[ 3]   0:24[ 8] 
1004
5070m 15KP Rada4
   Nimi                                       1.36\783m  2.37\311m  3.40\327m  4.44\209m  5.49\232m  6.50\140m  7.41\549m  8.39\285m  9.38\138m 10.51\485m 11.53\235m 12.31\351m 13.33\221m 14.34\277m 15.97\451m  F.\78m
 1.Meelis Zimmermann               00:47.16   6:58( 7)   9:16( 5)  11:48( 1)  15:49( 3)  17:20( 2)  19:06( 2)  23:27( 1)  26:18( 1)  28:02( 1)  31:36( 1)  33:16( 1)  38:00( 1)  41:03( 1)  43:24( 1)  46:55( 1)  47:16( 1) 
   Kape Masters,Kape,EST           M40/2      6:58[ 7]   2:18[ 3]   2:32[ 1]   4:01[13]   1:31[ 1]   1:46[ 6]   4:21[ 1]   2:51[ 1]   1:44[ 2]   3:34[ 3]   1:40[ 2]   4:44[ 8]   3:03[ 5]   2:21[ 3]   3:31[ 4]   0:21[11] 
 2.Anti Sõukand                    00:49.31   6:19( 2)   8:36( 1)  14:13(10)  16:32( 6)  18:25( 6)  20:05( 6)  24:43( 4)  27:45( 2)  29:46( 2)  33:17( 2)  34:55( 2)  39:39( 2)  42:02( 2)  45:53( 2)  49:11( 2)  49:31( 2) 
   OK Võru I,Võru,EST              M18/16/1   6:19[ 2]   2:17[ 2]   5:37[16]   2:19[ 2]   1:53[ 8]   1:40[ 3]   4:38[ 5]   3:02[ 2]   2:01[13]   3:31[ 2]   1:38[ 1]   4:44[ 8]   2:23[ 2]   3:51[16]   3:18[ 2]   0:20[ 8] 
 3.Andrey Oshmarin                 00:51.32   6:17( 1)   8:43( 2)  13:52( 9)  16:38( 9)  18:28( 8)  20:03( 5)  24:40( 3)  28:33( 5)  30:31( 4)  34:11( 3)  36:10( 4)  40:26( 3)  44:53( 4)  47:10( 3)  51:11( 3)  51:32( 3) 
   SKO RUS,,RUS                    M40/1      6:17[ 1]   2:26[ 7]   5:09[14]   2:46[ 5]   1:50[ 5]   1:35[ 1]   4:37[ 3]   3:53[ 5]   1:58[12]   3:40[ 6]   1:59[12]   4:16[ 3]   4:27[12]   2:17[ 2]   4:01[ 9]   0:21[11] 
 4.Toivo Toomas                    00:51.57   7:50(12)  10:17(11)  13:48( 7)  16:33( 7)  18:21( 5)  20:02( 4)  24:39( 2)  28:32( 4)  30:14( 3)  34:16( 5)  36:16( 5)  40:32( 4)  44:50( 3)  47:15( 4)  51:34( 4)  51:57( 4) 
   Kape Masters,Kape,EST           M40/1      7:50[12]   2:27[ 8]   3:31[ 8]   2:45[ 4]   1:48[ 4]   1:41[ 4]   4:37[ 3]   3:53[ 5]   1:42[ 1]   4:02[ 9]   2:00[13]   4:16[ 3]   4:18[11]   2:25[ 4]   4:19[17]   0:23[16] 
 5.Sander Lembra                   00:52.47   6:32( 3)   9:04( 4)  12:11( 3)  15:32( 2)  17:22( 3)  20:57( 8)  26:06( 8)  30:03( 8)  31:50( 8)  35:38( 7)  37:29( 7)  41:56( 7)  45:03( 5)  48:14( 5)  52:21( 5)  52:47( 5) 
   OK Võru I,Võru,EST              M18/16/3   6:32[ 3]   2:32[11]   3:07[ 6]   3:21[ 9]   1:50[ 5]   3:35[22]   5:09[ 6]   3:57[ 7]   1:47[ 5]   3:48[ 7]   1:51[ 8]   4:27[ 5]   3:07[ 6]   3:11[11]   4:07[14]   0:26[21] 
 6.Eleri Hirv                      00:54.33   6:59( 8)   9:29( 7)  12:35( 4)  16:28( 5)  18:09( 4)  19:48( 3)  25:02( 5)  28:23( 3)  30:38( 5)  34:14( 4)  36:00( 3)  40:44( 5)  45:56( 6)  50:25( 6)  54:14( 6)  54:33( 6) 
   Seiklusporr,,EST                N21/3      6:59[ 8]   2:30[10]   3:06[ 5]   3:53[11]   1:41[ 3]   1:39[ 2]   5:14[ 7]   3:21[ 4]   2:15[17]   3:36[ 4]   1:46[ 5]   4:44[ 8]   5:12[15]   4:29[20]   3:49[ 6]   0:19[ 7] 
 7.Helle Hallik                    00:54.49   7:44(11)  10:05(10)  13:16( 6)  16:15( 4)  19:05( 9)  21:01( 9)  26:27(10)  29:47( 6)  31:32( 6)  35:46( 8)  37:40( 8)  42:44( 8)  48:01( 7)  50:32( 7)  54:33( 7)  54:49( 7) 
   Seiklusporr,,EST                N21/2      7:44[11]   2:21[ 5]   3:11[ 7]   2:59[ 8]   2:50[16]   1:56[ 8]   5:26[10]   3:20[ 3]   1:45[ 3]   4:14[11]   1:54[10]   5:04[11]   5:17[16]   2:31[ 5]   4:01[ 9]   0:16[ 3] 
 8.Mauno Kapten                    00:55.04   7:23( 9)   9:48( 9)  12:41( 5)  14:55( 1)  17:03( 1)  19:05( 1)  25:45( 6)  29:56( 7)  31:42( 7)  35:19( 6)  36:59( 6)  40:51( 6)  49:31( 9)  51:44( 8)  54:49( 8)  55:04( 8) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         M18/16/2   7:23[ 9]   2:25[ 6]   2:53[ 2]   2:14[ 1]   2:08[ 9]   2:02[11]   6:40[16]   4:11[ 9]   1:46[ 4]   3:37[ 5]   1:40[ 2]   3:52[ 1]   8:40[22]   2:13[ 1]   3:05[ 1]   0:15[ 2] 
 9.Ingmar Bert Sabre               00:56.44   9:02(19)  11:16(16)  14:13(10)  18:16(10)  19:54(10)  21:44(10)  26:16( 9)  35:32(11)  37:26(11)  41:27(10)  43:07(10)  47:03( 9)  49:24( 8)  52:14( 9)  56:27( 9)  56:44( 9) 
   OK Võru I,Võru,EST              M18/16/2   9:02[19]   2:14[ 1]   2:57[ 3]   4:03[14]   1:38[ 2]   1:50[ 7]   4:32[ 2]   9:16[19]   1:54[ 9]   4:01[ 8]   1:40[ 2]   3:56[ 2]   2:21[ 1]   2:50[ 9]   4:13[15]   0:17[ 5] 
10.Allar Padari                    00:57.22   6:42( 6)   9:17( 6)  16:14(15)  19:00(14)  21:28(12)  23:36(11)  28:56(11)  33:10( 9)  36:33( 9)  40:36( 9)  42:30( 9)  47:42(10)  50:25(10)  53:04(10)  57:09(10)  57:22(10) 
   Kape Masters,Kape,EST           M40/3      6:42[ 6]   2:35[12]   6:57[19]   2:46[ 5]   2:28[11]   2:08[12]   5:20[ 8]   4:14[10]   3:23[20]   4:03[10]   1:54[10]   5:12[12]   2:43[ 4]   2:39[ 6]   4:05[13]   0:13[ 1] 
11.Sergey Udov                     01:01.47   8:20(17)  11:21(18)  14:56(13)  18:56(13)  21:46(14)  24:21(14)  30:18(13)  34:39(10)  36:33( 9)  41:50(11)  44:04(11)  49:48(11)  53:04(11)  57:22(11)  61:25(11)  61:47(11) 
   SKO RUS,,RUS                    M40/3      8:20[17]   3:01[16]   3:35[10]   4:00[12]   2:50[16]   2:35[14]   5:57[12]   4:21[11]   1:54[ 9]   5:17[18]   2:14[16]   5:44[16]   3:16[ 7]   4:18[18]   4:03[12]   0:22[14] 
12.Reigo Teervalt                  01:02.07   6:40( 4)   9:35( 8)  22:15(20)  24:52(16)  27:02(16)  29:01(16)  34:22(16)  38:31(12)  41:54(12)  45:19(12)  47:06(12)  51:48(12)  55:14(12)  58:00(12)  61:42(12)  62:07(12) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         M18/16/3   6:40[ 4]   2:55[15]  12:40[22]   2:37[ 3]   2:10[10]   1:59[ 9]   5:21[ 9]   4:09[ 8]   3:23[20]   3:25[ 1]   1:47[ 6]   4:42[ 7]   3:26[ 8]   2:46[ 8]   3:42[ 5]   0:25[20] 
13.Mikhail Ivanov                  01:09.28   6:40( 4)   9:00( 3)  12:05( 2)  19:40(15)  25:14(15)  27:15(15)  33:24(15)  41:59(13)  49:32(18)  53:51(14)  55:51(13)  60:19(13)  63:00(13)  65:41(13)  69:05(13)  69:28(13) 
   SKO RUS,,RUS                    M40/2      6:40[ 4]   2:20[ 4]   3:05[ 4]   7:35[19]   5:34[23]   2:01[10]   6:09[13]   8:35[18]   7:33[23]   4:19[12]   2:00[13]   4:28[ 6]   2:41[ 3]   2:41[ 7]   3:24[ 3]   0:23[16] 
14.Jaspar Jõesalu                  01:16.07   7:52(13)  10:19(12)  13:50( 8)  16:36( 8)  18:27( 7)  20:11( 7)  25:46( 7)  48:42(20)  50:33(20)  54:57(19)  56:44(15)  62:42(17)  68:36(15)  71:59(16)  75:51(14)  76:07(14) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         M18/16/1   7:52[13]   2:27[ 8]   3:31[ 8]   2:46[ 5]   1:51[ 7]   1:44[ 5]   5:35[11]  22:56[23]   1:51[ 8]   4:24[13]   1:47[ 6]   5:58[17]   5:54[18]   3:23[13]   3:52[ 7]   0:16[ 3] 
15.Kadri Limberg                   01:16.18   8:15(15)  10:58(14)  14:48(12)  18:52(12)  21:41(13)  23:50(12)  30:06(12)  48:40(19)  50:27(19)  55:01(20)  56:54(18)  62:34(16)  68:48(17)  71:57(15)  75:56(15)  76:18(15) 
   Seiklusporr,,EST                N21/1      8:15[15]   2:43[13]   3:50[11]   4:04[15]   2:49[15]   2:09[13]   6:16[14]  18:34[22]   1:47[ 5]   4:34[14]   1:53[ 9]   5:40[14]   6:14[20]   3:09[10]   3:59[ 8]   0:22[14] 
16.Pille Vinne                     01:16.34   8:27(18)  11:21(18)  18:51(18)  28:39(19)  31:32(19)  34:36(20)  41:26(19)  46:30(16)  48:45(15)  54:32(17)  56:48(17)  62:21(14)  68:33(14)  71:56(14)  76:17(16)  76:34(16) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N21/1      8:27[18]   2:54[14]   7:30[20]   9:48[21]   2:53[18]   3:04[19]   6:50[20]   5:04[13]   2:15[17]   5:47[19]   2:16[18]   5:33[13]   6:12[19]   3:23[13]   4:21[18]   0:17[ 5] 
17.Ülle Hollo                      01:16.38   7:24(10)  11:01(15)  15:20(14)  18:46(11)  21:22(11)  23:57(13)  30:33(14)  46:32(17)  48:42(14)  54:31(16)  56:46(16)  62:27(15)  68:43(16)  72:00(17)  76:18(17)  76:38(17) 
   OK Võru,Võru,EST                N21/1      7:24[10]   3:37[19]   4:19[13]   3:26[10]   2:36[13]   2:35[14]   6:36[15]  15:59[21]   2:10[14]   5:49[20]   2:15[17]   5:41[15]   6:16[21]   3:17[12]   4:18[16]   0:20[ 8] 
18.Aili Laanjõe                    01:19.27   9:17(20)  14:15(21)  20:10(19)  25:01(17)  28:12(17)  30:59(17)  37:46(17)  46:07(14)  48:02(13)  54:23(15)  57:38(20)  64:54(18)  68:59(18)  73:22(18)  79:06(18)  79:27(18) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N21/3      9:17[20]   4:58[22]   5:55[18]   4:51[18]   3:11[21]   2:47[17]   6:47[18]   8:21[17]   1:55[11]   6:21[22]   3:15[22]   7:16[18]   4:05[10]   4:23[19]   5:44[22]   0:21[11] 
19.Ivan Kazantsev                  01:21.38  10:56(22)  15:22(22)  24:36(22)  28:48(20)  31:44(20)  34:33(19)  41:22(18)  46:27(15)  48:47(16)  54:47(18)  57:25(19)  67:23(19)  71:12(19)  75:50(19)  81:10(19)  81:38(19) 
   PSKOV,,RUS                      M40/1     10:56[22]   4:26[21]   9:14[21]   4:12[17]   2:56[19]   2:49[18]   6:49[19]   5:05[14]   2:20[19]   6:00[21]   2:38[19]   9:58[21]   3:49[ 9]   4:38[21]   5:20[20]   0:28[22] 
20.Kadri Parts                     01:38.17   7:56(14)  10:57(13)  16:33(16)  33:37(21)  37:47(21)  40:25(21)  47:11(21)  53:26(21)  55:15(21)  60:20(21)  62:58(21)  75:06(20)  80:01(20)  92:35(20)  97:57(20)  98:17(20) 
   OK Võru,Võru,EST                N21/2      7:56[14]   3:01[16]   5:36[15]  17:04[22]   4:10[22]   2:38[16]   6:46[17]   6:15[16]   1:49[ 7]   5:05[17]   2:38[19]  12:08[22]   4:55[14]  12:34[23]   5:22[21]   0:20[ 8] 
21.Marika Jäädmaa                  01:42.24   8:19(16)  11:20(17)  24:24(21)  28:33(18)  31:06(18)  34:16(18)  42:10(20)  46:59(18)  49:09(17)  53:45(13)  55:54(14)  85:28(21)  94:17(21)  97:59(21) 102:00(21) 102:24(21) 
   OK Võru,Võru,EST                N21/3      8:19[16]   3:01[16]  13:04[23]   4:09[16]   2:33[12]   3:10[21]   7:54[21]   4:49[12]   2:10[14]   4:36[15]   2:09[15]  29:34[23]   8:49[23]   3:42[15]   4:01[ 9]   0:24[18] 
22.Kadri Aia                       01:45.51   9:41(21)  13:23(20)  17:37(17)  39:51(23)  42:34(23)  45:42(23)  69:32(23)  75:01(23)  77:11(23)  82:07(23)  84:51(22)  92:18(22)  96:48(22) 100:40(22) 105:27(22) 105:51(22) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N21/2      9:41[21]   3:42[20]   4:14[12]  22:14[23]   2:43[14]   3:08[20]  23:50[23]   5:29[15]   2:10[14]   4:56[16]   2:44[21]   7:27[19]   4:30[13]   3:52[17]   4:47[19]   0:24[18] 
23.Elena Judova                    01:54.58  14:09(23)  19:35(23)  25:22(23)  34:51(22)  37:59(22)  41:35(22)  56:12(22)  66:16(22)  72:02(22)  80:40(22)  84:54(23)  94:35(23) 100:28(23) 105:12(23) 114:22(23) 114:58(23) 
   PSKOV,,RUS                      M40/2     14:09[23]   5:26[23]   5:47[17]   9:29[20]   3:08[20]   3:36[23]  14:37[22]  10:04[20]   5:46[22]   8:38[23]   4:14[23]   9:41[20]   5:53[17]   4:44[22]   9:10[23]   0:36[23] 
                                   Ei start 
   PSKOV,,RUS                      M40/3    
OK Põlva Kobras
Relay Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2008-2012, www.tak-soft.com